shopify traffic stats
Porównanie kredytów konsumpcyjnych, ranking 2017

Nie od dziś wiadomo, że większość rodzin w Polsce żyje „od pierwszego do pierwszego”. W dosłownym sensie, chodzi o to, że wystarcza im pieniędzy na zrobienie opłat i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Często zdarza się również tak, że nawet na to nie posiadają środków. W takim przypadku muszą zwrócić się do kogoś o pomoc finansową. Najczęściej jest to bank, który w swojej ofercie ma szeroką gamę kredytów.

Definicja kredytu
Kredyt jest udostępnieniem przez jedną ze stron drugiej, kwoty w określonej wysokości. Kwotę tą należy zwrócić w określonym w umowie czasie, jednak powiększoną o naliczane odsetki. Co więcej, osoba ubiegająca się o tego rodzaju zobowiązanie musi wskazać również konkretny cel przeznaczenia udostępnionej sumy.

W środowisku finansowym odnaleźć można dużą ilość klasyfikacji kredytów, które wyodrębniono na podstawie określonych kryteriów. Wśród tych klasyfikacji odnaleźć można m.in. podziały kredytów ze względu na:
osobę, która stara się o przydzielenie pomocy finansowej:
- kredyty dla firm;
- kredyty dla osób fizycznych, nazywane najczęściej konsumpcyjnymi;

czas, w jakim spłacane są raty kredytu:
- krótkoterminowe,
- średnioterminowe,
- długoterminowe;

rodzaj oprocentowania:
- z oprocentowaniem stałym,
- ze zmienną stopą procentową.

To tylko niektóre z rodzajów kredytów, a wyróżnić ich można znacznie więcej.

Jak już wcześniej wspomniano, aby móc mówić o kredycie, muszą wystąpić dwie strony. Jedną ze nich jest osoba potrzebująca pomocy finansowej, a drugą osoba bądź instytucja udzielająca jej. Forma zobowiązania, jaką jest pożyczka konsumpcyjna, to zobowiązanie, które w większości przeznaczane jest na opłatę bieżących potrzeb. Często zdarzyć się może, że klient nie posiada środków pieniężnych m.in. na opłacenie mediów tj. prąd, gaz czy woda. Wysokość sumy, jaka może zostać przyznana kredytobiorcy, zależna jest od jego rzeczywistych dochodów i wyliczonej zdolności kredytowej. Dzięki temu pożyczkobiorca nie powinien mieć w przyszłości ze spłatą rat zobowiązania.

Kredyt gotówkowy wiąże się z koniecznością wskazania celu, na który zostaną przeznaczone fundusze. Rozpoczynając poszukiwania najbardziej optymalnej oferty, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, czy bank przyzna zobowiązanie na cel, na jaki klient go potrzebuje.

Znaczącym elementem będzie wysokość naliczanego oprocentowania. Każdy człowiek chce ponosić jak najmniejsze koszty, dlatego powinien odnaleźć ofertę z jak najniższą stopą procentową.

Innym kosztem może być naliczana prowizja oraz marża. Należy mieć świadomość, że często można te koszty znacząco obniżyć. Taką możliwością będzie skorzystanie z dodatkowych produktów proponowanych przez bank. Tymi produktami mogą być dodatkowe ubezpieczenia, nowy rachunek bankowy czy zapewnienie regularnych miesięcznych wpływów na konto i inne.

Nie bez znaczenia będzie dość często okres kredytowania, a także maksymalna wysokość przyznawanych zobowiązań. Oczywiście w tym przypadku wybór będzie zależny od aktualnych potrzeb indywidualnych człowieka.

Zdarzyć się może tak, że kredytobiorca będzie chciał spłacić zaciągniętą pożyczkę przed terminem. W związku z tym powinien zwrócić uwagę czy nie będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami.

Większość pomocy finansowych może przynosić podobne korzyści, osobom z nich korzystających. Z pewnością plusem kredytów konsumpcyjnych będzie:
+ możliwość zaspokojenia aktualnych potrzeb klienta;
+ w związku ze staraniem się o zobowiązanie przez Internet, można wyróżnić zalety tj. minimum formalności, szybka decyzja, oszczędność czasu, wygoda;
+ możliwość wyboru rodzaju rat pomiędzy równymi, a malejącymi;
+ możliwość dostosowania terminów oraz wysokości rat do możliwości finansowych człowieka;
+ możliwość uzyskania zobowiązania bez zbędnych zaświadczeń.

Rozróżnić można dwie formy przyznawania kredytobiorcy środków pieniężnych:
Gotówkową - klient otrzymuje bezpośrednio do rąk własnych bądź przelewem na rachunek bankowy pieniądze, które przeznacza na określony cel;
Bezgotówkową - jest to tzw. zakup na raty. Osoba sprzedająca zgłasza bankowi chęć zakupu danej rzeczy np. lodówki, bank przelewa całą wartość zakupu na konto sprzedającego, a klient spłaca raty za ten zakup.

Najwięcej pomocy finansowych przyznawanych w celach konsumpcyjnych, udzielanych jest w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz wakacji.

Reklamy świąteczne rozpoczynają się już po 1 listopada. Jest to okres wzmożonych przygotowań do świąt. Tradycją już jest zakup prezentów świątecznych wszystkim bliskim osobom, ale koszty wiążą się również z przygotowaniem wigilijnych potraw i innych smakołyków. Nie każdego na to stać, bowiem to spory wydatek. Osoby, które nie posiadają wolnych środków pieniężnych, często udają się do banków, aby je uzyskać. Do kwoty, którą człowiek potrzebuje i będzie musiał spłacić należy doliczyć wysokość oprocentowania, prowizję, marżę oraz ewentualne ubezpieczenie. Dokonując wyboru, dobrze jest zwrócić uwagę na to, by koszty te były jak najniższe. Różnicę tą można przeznaczyć na coś potrzebniejszego. Wybór zależny jest również od okresu w jakim pożyczkobiorca będzie chciał spłacić zobowiązanie. Średnia wysokość przyznawanych pożyczek świątecznych to około 5000 zł, natomiast minimalny okres spłaty rat wynosi 12 miesięcy.

Jak już wspomniano celem pożyczki konsumpcyjnej może być również wyjazd na wakacje. Również w tym okresie więcej środków pieniężnych jest pożyczanych ludziom na procent. Pracując cały rok, każdy człowiek chce odpocząć, chociażby dwa tygodnie. Nie każdego jednak człowieka na to stać, szczególnie wtedy, kiedy chce udać się na wyjazd z rodziną. Proces starania się o tego rodzaju zapomogę w ostatnich latach został uproszczony. Nikt nie musi nawet wychodzić z domu, aby otrzymać środki pieniężne. Wystarczy wypełnić formularz online, dzięki któremu z klientem skontaktuje się doradca, który omówi wszelkie szczegóły oferty. Co więcej, wypełnienie formularza oraz kontakt z konsultantem nie wiąże się z koniecznością podpisania umowy.

Każda umowa powinna być jasna, zawierać wszystkie konieczne warunki jakie musi spełnić kredytobiorca, zarówno w trakcie załatwiania formalności, jak i w czasie spłaty kredytu. Warto dokładnie przeczytać umowę, aby nie ściągnąć sobie na głowę dodatkowych problemów finansowych. W związku z pożyczką konsumencką umowa musi zawierać w swojej treści wysokość udzielonego zobowiązania wraz z doliczonymi odsetkami oraz okres w jakim kwota ta musi być spłacona.

Najważniejszymi dokumentami jakie musi posiadać kredytobiorca, by otrzymać tą formę pomocy finansowej to:
dowód tożsamości;
zaświadczenie o rzeczywistych dochodach.

Istotnymi czynnikami, które należy porównać dokonując wyboru najlepszej oferty, to:
- wysokość oprocentowania;
- wysokość dodatkowych kosztów, w tym prowizja i marża;
- cel przeznaczenia;
- okres kredytowania;
- wartość kredytu.

Wszystkie te aspekty najłatwiej porównać korzystając z sieci internetowej. Internet w dzisiejszych czasach bogaty jest w dostęp do tworzonych przez specjalistów porównań oraz rankingów, a także narzędzi internetowych mających na celu wyselekcjonowanie ofert dopasowanych do możliwości finansowych oraz oczekiwań kredytobiorcy. Ich ogromną zaletą jest oszczędność czasu, bowiem wszystkie oferty dostępne są w jednym miejscu i nie trzeba przeszukiwać poszczególnych stron banków.

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.

porównanie, ranking, kalkulator wysokości rat